Autiņu izraisīti izsitumi

Kas ir autiņu izraisīti izsitumi?

Par autiņu radītiem izsitumiem liecina apsārtums, pietūkums, jutīgums autiņu zonā- ap sēžamvietu, uz augšstilbiem un ap dzimumorgāniem. Var novērot arī pārmaiņas zīdaiņa uzvedībā- mazulis kļūst kaprīzāks, nemierīgāks. Vannošanās var kļūt nepatīkama kairinājuma dēļ, tādējādi izraisot pat zīdaiņa raudāšanu.

Esiet mierīga! Autiņu izraisīti izsitumi zīdaiņiem ir ļoti bieži, un, kad mazulim šie izsitumi parādās, vecākiem šķiet, ka tie ir izdarījuši ko nepareizi, lai gan tā nebūt nav. Zīdaiņa āda ir īpaši jutīga, tādēļ tai nepieciešama rūpīga kopšana. Izvēloties atbilstošus līdzekļus, kā Bepanthen® ziede, ir iespējams pasargāt no autiņu radīta mitruma un ārstēt to autiņu izraisītus izsitumus.

Kāpēc rodas izsitumi?

Visbiežākais autiņu izraisīto izsitumu iemesls ir mitri autiņi vai apakšveļa, kas saskaras ar zīdaiņa ādu. Urīna un izkārnījumu radītais mitrums kairina zīdaiņa ādu un pastiprina autiņu radīto berzi.

Regulāra autiņu maiņa kavē autiņu radītu izsitumu veidošanos, tomēr ir gadījumi, kad Jūsu zīdainis var kļūt īpaši jutīgs un neaizsargāts pret izsitumu rašanos:
- priekšlaicīga zobu augšana;
- saaukstēšanās vai jebkura cita saslimšana, kas novājina imunitāti;
- vakcinācija;
- medikamentu lietošana;
- gremošanas traucējumi;
- īpaši jutīga āda;
- pārmaiņas uzturā.

Bojātas ādas aizsargbarjeras gadījumā var rasties sāpīgi izsitumi, kas rada diskomfortu zīdainim un papildus rūpes vecākiem.

Pret autiņu izraisītajiem izsitumiem ir ieteicams lietot Bepanthen® ziedi.

Autiņu izraisītu izsitumu novēršana

Autiņu izraisīti izsitumi zīdaiņiem ir ārkārtīgi bieži, un neatkarīgi no tā, kādus piesardzības pasākumus Jūs veiksiet, lai Jūsu mazulis justos pēc iespējas labāk, tomēr dažreiz ir grūti novērst izsitumu rašanos.

Ir daži pasākumi, ar kuru palīdzību iespējams līdz minimumam samazināt šīs nepatīkamās ādas problēmas rašanās iespējamību:

  • Bieži mainiet zīdaiņa autiņus, pirms tam rūpīgi noskalojot bērna dibentiņu ar tīru ūdeni;
  • Lietojiet atbilstošus līdzekļus autiņu radītu izsitumu ārstēšanai (piemēram, Bepanthen® ziedi) pēc katras autiņu maiņas;
  • Ļaujiet mazuļa ādai elpot, atstājot uz īsu laiku bez autiņiem katru dienu.

Autiņu izraisītu izsitumu ārstēšana ar Bepanthen ® ziedi

Ja Jūsu zīdainim ir autiņu izraisīti izsitumi, šie vienkāršie ieteikumi Jums var palīdzēt tikt galā ar problēmu, lai Jūsu mazulis atkal būtu smaidīgs.

Noskalojiet izsitumu skarto zonu ar remdenu ūdeni!

Tas palīdzēs uzturēt Jūsu bērna ādu tīru. Atkārtojiet skalošanu ar ūdeni katrā autiņu maiņas reizē līdz izsitumi izzūd. Vislabāk ir izmantot tīru ūdeni, bet, ja tomēr lietojiet ziepes, izvēlieties maigas, piemērotas jutīgas ādas kopšanai. Pārmērīga ziepju lietošana var kavēt dzīšanas procesu.

Lietojiet Bepanthen® ziedi katru reizi, kad maināt autiņus. Tādējādi Jūs nodrošināsiet ādas aizsardzību un nepieļausiet vēlāku autiņu izraisītu izsitumu veidošanos.

Atsedziet zīdaiņa ādu gaisam!

Lietojiet zīdainim brīvi piegulošus autiņus, lai ļautu ādai elpot. Kamēr bērns ir aizmidzis, noņemiet autiņus un pārsedziet viņu ar dvieli. Autiņu zonas nožūšana samazinās iespēju kairināt jaundzimušā ādu.

 

Lejuplādēt zāļu lietošanas instrukciju

Bepanthen ziede

Bepanthen® ziede

Atjauno un ārstē ļoti sausu, kairinātu un sasprēgājušu ādu.