Autiņu maiņa

Sagatavošanās

Pirms katras autiņu maiņas rūpīgi nomazgājiet rokas un nosusiniet tās tīrā dvielī.

Pēc tam iekārtojiet siltu, tīru un sausu vietu bērna pārģērbšanai. Pārģērbšanai varat izmantot matracīti, tomēr derēs arī uz jebkuras mīkstas un siltas virsmas uzklāts dvielis vai tīrs auduma autiņš.

Sagatavojiet visu nepieciešamo. Ja izmantojat vienreiz lietojamus izstrādājumus, Jums vajadzēs tīru autiņu, bērnu mitrās salvetes vai mitru kokvilnas tamponu, plastmasas maisu un bērnu aizsargziedi (piemēram, autiņu izraisīto izsitumu ārstēšanai paredzētā Bepanthen ziede).

Autiņu nomaiņa

 

  • Noguldiet bērnu uz gludas un stingras virsmas;
  • Atbrīvojiet autiņu stiprinājumus un atkal noslēdziet tos tā, lai nepieliptu bērnam, autiņu nenoņemiet;
  • Noslaukiet autiņos esošos izkārnījumus;
  • Pārlokiet netīro autiņu uz pusēm un noņemiet to- viena roka izvērta caur kājas ceļa locītavu, satverot otras kājas potīti;
  • Mazuli nomazgājiet vai notīriet ar mitru kokvilnas tamponu, mitrajām salvetēm;
  • Pēc nepieciešamības lietojiet ziedi vai krēmu pret iekaisumiem vai bērnu pūderi;
  • Palieciet zem mazuļa tīros autiņus, sakārtojiet tos, lai tie vienmērīgi pieguļ mazuļa vēderiņam un gurniem.


Atcerieties, ka mazuļiem autiņbiksītes būtu jāmaina līdz ko ir bijusi vēdera izeja. Tas palīdzēs izvairīties no autiņu izraisīta dermatīta un gādās par mazuļa labsajūtu visas dienas garumā!

Tīra autiņa uzlikšana

Uzklājiet aizsargziedi, kas paredzēta autiņu izraisītu izsitumu ārstēšanai un profilaksei, piemēram, Bepanthen® ziede.

Netīro autiņu nomainiet pret tīru. Tīrā autiņa augšpusei (pusei ar stiprinājumiem) jābūt zem zīdaiņa muguras un apakšpusei jābūt starp kājām (tās jāizpleš tik plati, cik tas bērnam iespējams).

Centieties nesakrokot autiņu starp zīdaiņa kājām, jo var rasties noberzumi. Jāizvairās nosegt jaundzimušā nabassaiti. Zēna dzimumloceklis jānoliec uz leju, lai samazinātu šķidruma noplūdes iespējamību.

Abās pusēs ar lentītēm nostipriniet autiņu, lai tas būtu ērts, tomēr ne tik stingrs, ka iespiežas zīdaiņa ādā. Specifiskus norādījumus skatīt ražotāja instrukcijā.

Veicot regulāru un pareizu autiņu nomaiņu, Jūs nodrošināt bērna veselību un labsajūtu!

Kad jāmaina mazuļa autiņi?

Autiņu maiņas biežums katram bērnam ir atšķirīgs.

Bērnu āda var būt īpaši jutīga. Tas nozīmē, ka arī autiņi jāmaina tūlīt pēc tam, kad tie ir kļuvuši slapji, lai novērstu iekaisuma un apsārtuma rašanos.

Tomēr visiem bērniem kopīgs ir tas, ka autiņi jāmaina iespējami drīz pēc vēdera izejas, lai nepieļautu autiņu izraisītu izsitumu rašanos.

Autiņu izraisītu izsitumu ārstēšana ar Bepanthen® ziedi

Ja Jūsu zīdainim ir autiņu izraisīti izsitumi, šie vienkāršie ieteikumi Jums var palīdzēt tikt galā ar problēmu, lai Jūsu mazulis atkal būtu smaidīgs.

Noskalojiet izsitumu skarto zonu ar remdenu ūdeni!

Tas palīdzēs uzturēt Jūsu bērna ādu tīru. Atkārtojiet skalošanu ar ūdeni katrā autiņu maiņas reizē līdz izsitumi izzūd. Vislabāk ir izmantot tīru ūdeni, bet, ja tomeŗ lietojiet ziepes, izvēlieties maigas, jutīgas ādas kopšanai. Pārmērīga ziepju lietošana var kavēt dzīšanas procesu.

Lietojiet Bepanthen® ziedi katru reizi, kad maināt autiņus. Tādējādi Jūs nodrošināsiet ādas aizsardzību un nepieļausiet vēlāku autiņu izraisītu izsitumu veidošanos.

Atsedziet zīdaiņa ādu gaisam!

Lietojiet zīdainim brīvi piegulošus autiņus, lai ļautu ādai elpot. Kamēr bērns ir aizmidzis, noņemiet autiņus un pārsedziet viņu ar dvieli. Autiņu zonas nožūšana samazinās iespēju kairināt jaundzimušā ādu.

Lejuplādēt zāļu lietošanas instrukciju

Bepanthen ziede

Bepanthen® ziede

Atjauno un ārstē ļoti sausu, kairinātu un sasprēgājušu ādu.