Zīdaiņa ādas kopšana

Izpratne par Jūsu bērna ādu

Mums visiem ir zināms teiciens „maigs kā zīdaiņa dibentiņš”, un daudziem tas nozīmē tik maigu ādu, kādu mēs vēlētos paši, tomēr, ja vien mēs zinātu, cik zīdaiņa āda ir vārīga, iespējams, domātu citādi.

Zīdaiņa āda patiešām ir jutīga – tā ir pat par 20-30% plānāka nekā pieauguša cilvēka āda1. Tas nozīmē, ka pret to ir jāizturas īpaši saudzīgi. To ir iespējams nejauši traumēt pat ar raupju dvieli.

Lasīt vairāk

Atsauce:

1. Stamatas, G.N., Nikolovski, J., Luedtke, M.A., Kollias, N. and Wiegand, B.C. Infant skin microstructure assessed in vivo differs from adult skin in organization and at the cellular level. Pediatr. Dermatol. 27(2): 125–131 (2010).

Rūpes par Jūsu bērna ādas veselību

Bērna maigās ādas kopšana nav vienkārša, jo šāda āda ir jutīgāka nekā pieaugušajiem (zīdaiņa ādas virsmas pH ir augstāks nekā pieaugušajiem1), tādēļ vajadzīga papildu uzmanība, lai to saglabātu tikpat maigu.

Izvēloties ādas kopšanas līdzekli zīdainim, pievērsiet uzmanību tā sastāvam- nelietojiet līdzekļus, kas satur ķīmiskas vielas (detergentus), kas var kairināt mazuļa ādu.

Lasīt vairāk

Vienmēr izvēlieties drošus un klīniski pārbaudītus ādas kopšanas līdzekļus bērniem. Pārliecinaties par to sastāvu. Izvairieties no tādu ādas kopšanas līdzekļu lietošanas, kas satur krāsvielas, konservantus vai citas stipras iedarbības vielas2. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par Jūsu bērnam piemērotu ādas kopšanas līdzekļu lietošanu. Ja Jums rodas aizdomas vai ja novērojat ekzēmai raksturīgus simptomus (niezi, apsārtumu, izsitumus), nekavējoties dodieties pie ārsta.

Atsauces:

1. Hoeger, P.H. and Enzmann, C.C. Skin physiology of the neonate and young infant: a prospective study of functional skin parameters during early infancy. Pediatr. Dermatol. 19(3): 256–62 (2002).

2. Atherton D and Mills K. What can be done to keep babies' skin healthy? RCM Midwives 2004 Jul; 7(7): 288–90

Vannošana un kopšana

Nav šaubu, ka Jūs vēlaties, lai Jūsu bērns vienmēr būtu tīrs un svaigs, tomēr ar sava bērna mazgāšanu ir iespējams pārcensties. Pārāk bieža bērna vannošana nav ieteicama, jo tā var veicināt sausas un jutīgas ādas rašanos. Ikdienas vannošanas vietā noteikti jāmazgā zīdaiņa seja, kakls, rokas un dibentiņš.

Tā kā zīdaiņa āda ir ļoti plāna, tā ir jutīgāka pret ķīmiskajām vielām, kas dažkārt ir „agresīvu” ziepju un mazgāšanas līdzekļu sastāvā, tādēļ vislabāk lietot maigus, jutīgai ādai paredzētus līdzekļus, kas nesatur konservantus, krāsvielas un smaržvielas.

Lasīt vairāk

Uz bērna ādas nav vēlams lietot arī „agresīvus” tīrīšanas līdzekļus, jo tie var nomazgāt ādas dabiskās taukvielas un sausināt ādu. Jāmēģina izvairīties lietot jebkurus putojošus mazgājošus līdzekļus, īpaši ziepes, vannas putas vai dušas želejas, kas nav domātas zīdaiņiem.

Pirms iegādāties jebkuru izstrādājumu palūdziet savu farmaceitu pārbaudīt sastāvdaļu sarakstu, kā arī izvairieties iegādāties jebko, kas satur spirtu, konservantus vai pievienotas smaržvielas.

Aizsargājiet mazuļa ādu, lietojot Bepanthen® ziedi!

Pateicoties Bepanthen® ziedes sastāvam un iedarbībai, tā nodrošina ādas kopšanu gan mātei, gan zīdainim. Ziede veicina ādas atjaunošanās procesu, dziedē un stiprina ādas aizsargbarjeru. To lieto autiņu izraisītu izsitumu profilaksei un ārstēšanai, kā arī krūts dziedzeru kopšanai barojošām mātēm.
Nesatur konservantus, krāsvielas, smaržvielas.

Ļaujiet ādai elpot!

Lietojiet zīdainim brīvi piegulošus autiņus, lai būtu iespējama gaisa cirkulācija! Kad zīdainis ir iemidzis, noņemiet autiņus un pārsedziet bērnu ar dvieli! Tādējādi Jūs pasargāsiet mazuli no iespējama ādas kairinājuma.

Lejuplādēt zāļu lietošanas instrukciju

Bepanthen ziede

Bepanthen® ziede

Atjauno un ārstē ļoti sausu, kairinātu un sasprēgājušu ādu.