Infekcijas apturēšana

Kas ir infekcija?

Āda ir unikāla pateicoties savai spējai veidot efektīvu aizsargbarjeru pret ārējās vides faktoriem, arī baktērijām un vīrusiem. Taču tās bojājuma gadījumā- brūce, iegriezums, skrāpējums, čūla vai apdegums- var radīt risku infekcijas attīstībai. Infekcija ir mikroorganismu – baktēriju, vīrusu, parazītu – rašanās un vairošanās organismā, kas izpaužas kā iekaisums. Tāpēc ir svarīgi laicīgi pamanīt infekcijas rašanos, lai uzsāktu nepieciešamo ārstēšanu.

Infekcijas simptomi

Neatkarīgi no tā, cik liela ir Jūsu vai Jūsu bērna brūce, Jums jāpazīst infekcijas simptomi. Infekcijas simptomi var izpausties kā pastiprinātas sāpes ap brūci, nejutīgums, tūska, apsārtums vai bojātās zonas sastrutojums. Dažkārt infekcija var izraisīt drudzi vai dziedzeru tūsku. Ja pamanāt kādu no iepriekš minētajām pazīmēm, uzsāciet savlaicīgu antibakteriālu līdzekļu lietošanu. Smagāku infekciju gadījumā (sastrutojums, lielākas brūces) konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Pirmā palīdzība

Ja Jums vai Jūsu bērnam ir trauma, vislabākais veids, kā nepieļaut infekciju, ir neatliekami pasākumi, kas neļauj brūcē iekļūt mikroorganismiem. Daži paņēmieni brūces aizsardzībai pret infekcijām:

Lasīt vairāk

  • skalojiet brūci ar tīru, remdenu ūdeni;
  • dezinficējiet brūci ar antiseptisku līdzekli (ūdeņraža pārskābe 3%);
  • uzlieciet pārsēju vai plāksteri, regulāri veiciet to nomaiņu;
  • brūces dzīšanas veicināšanai un iekaisuma mazināšanai lietojiet antibakteriālu krēmu (piemēram, Bepanthen® Plus krēmu).

Ņemiet vērā, ka smagāku brūču ar infekcijas risku gadījumos nepieciešama speciālista palīdzība.

Antiseptisks līdzeklis Bepanthen®

Bepanthen® Plus lieto dažādu veidu virspusēju brūču ar infekcijas risku (ieplēsumi, iegriezumi, nobrāzumi, sasprēgājumi, apdegumi), hronisku brūču, ādas iekaisumu ārstēšanai.
Sastāvā esošais dekspantenols (B5 provitamīns) veicina brūču dzīšanu, bet hlorheksidīns nodrošina antibakteriālu iedarbību.
Lieto vienu vai vairākas reizes dienā pēc vajadzības uz tīras brūces vai iekisušas ādas vietas..

Lejuplādēt zāļu lietošanas instrukciju

Bepanthen Plus krēms

Bepanthen® Plus krēms

Bepanthen® Plus krēms ir piemērots lietošanai nelielu brūču vai iekaisušas un inficētas ādas aprūpei.