Mazdēls satvēris vectēva rokas

Ādas uzbūve

Āda ir svarīgs orgāns, kas aizsargā mūs no apkārtējās vides, nodrošina termoregulāciju, piedalās D vitamīna sintēzē un atbild par sensoro recepciju (tausti, sāpēm, temperatūras izmaiņām). Taču arī āda var kļūt jutīga, tāpēc par to ir jārūpējas, lai saglabātu to veselu.

Ādas uzbūve

Sieviete ar izteikti daudz vasaras raibumiem

Āda ir lielākais orgāns, kuru veido 3 slāņi:

  • Epiderma ir ādas ārējais slānis. Raga slānis (stratum corneum) ir visbiezākais slānis epidermā, kas kalpo kā aizsargbarjera - aizsargā organismu no kaitīgās apkārtējās vides iedarbības, piemēram, zema gaisa temperatūra, UV starojums un infekcijas. Pārējie slāņi epidermā nodrošina tās veidošanos.
  • Dermu ir ādas vidējais slānis jeb saistaudi, kurā atrodas saistaudu kūlīši, dažādas epidermas derivāti (mati, nagi, dziedzeri), asinsvadi un nervi.
  • Hipoderma ir zemādas tauku slānis. Tā ir organisma tauku depo un nodrošina termoregulāciju.

Ādas nozīme

Ģimene pavada laiku pludmalē

Āda ir lielākais orgāns, kas veic dažādas funkcijas. Tās galvenā nozīme ir aizsargfunkcijas nodrošināšana pret apkārtējās vides kaitīgo iedarbību, piemēram, berzi, ķīmisko vielu iedarbību, infekcijām un UV starojumu. Āda veic arī sensoro funkciju, tādējādi nodrošinot sajūtu rašanos (sāpes, temperatūras svārstības, cita cilvēka pieskāriens).

Āda nodrošina termoregulāciju. Mūsu āda satur 2-5 miljonus sviedru dziedzeru, kas nodrošina ķermeņa svīšanu. Zināms, ka cilvēks paaugstinātas temperatūras klātbūtnē dienas laikā var izdalīt ūdeni vairāk kā 10 litrus, tādējādi nodrošinot ķermeņa atdzišanu. Pazeminātas temperatūras apstākļos sviedru dziedzeru aktivitāte un ādas apasiņošana ir samazināta, kas palīdz uzturēt ķermeņa siltumu.

Bezrecepšu zāles. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. 

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI!

© 2017 Bayer SIA. Visas tiesības aizsargātas. Reklāmas devējs: SIA Bayer. L.LV.MKT.11.2017.0966