Uzziniet, kas ir autiņu radīts iekaisums

Mēs zinām, ka nav nekā brīnišķīgāka par Jūsu bērniņa nākšanu pasaulē, tāpēc mēs esam veltījuši īpašas rūpes par mazuļa jutīgo ādu jau vairāk kā 50 gadus.

Mazuļa āda ir daudz plānāka, mīkstāka un jūtīgāka nekā pieauguša cilvēka āda. Tai arī ir augstāks pH līmenis, kas padara to jūtīgāku pret kairinājumu iedarbību. Lai cik nepatīkami tas nebūtu gan Jums, gan Jūsu mazulim, tomēr autiņu radīts iekaisums ir ļoti bieži sastopams, taču to arī var viegli ārstēt, izvēloties atbilstošus līdzekļus. Ja Jūsu mazulim ir autiņu radīts iekaisums, lūdzu, tikai nedomājiet, ka kopjat tā ādu nepareizi – tas var gadīties ikvienam!

Sadarbojoties zinātnes ekspertiem un veselības aprūpes speciālistiem, ir radīts konservantus, smaržvielas un krāsvielas nesaturošs līdzeklis Bepanthen®, kas aizsargā Jūsu zīdaiņa īpašo ādu.

 

Kas ir autiņu radīts iekaisums?

Autiņu radīts iekaisums var attīstīties jebkurā brīdī, kamēr Jūsu mazulis nēsā autiņus. Tas ir bieži sastopams, kam raksturīgs apsārtums, ādas bojājums, pietūkums un izsitumi uz mazuļa dibentiņa un tā rajonā. Pieskāriens var radīt karstuma sajūtu.

Mazulis sānskatā autiņu maiņas brīdī

Autiņu radīta iekaisuma attīstības risks samazinās, pieaugot bērna vecumam. Pirmo 12 mēnešu laikā tas var attīstīties daudz biežāk, jo daudz vairāk ir izkārnījumu, kas kairina mazuļa ādu, kura ir daudz plānāka, kas palielina tās caurlaidību, jūtīgāka un augstāks pH līmenis.

Bepanthol® Baby ziede satur provitamīnu B5, kas palīdz saglabāt Jūsu mazuļa ādu maigu un gludu.

Kā autiņu radīts iekaisums ietekmē Jūsu mazuli?

Jūsu mazulis var kļūt pārāk satraukts – tas var sākt raudāt mazgāšanās laikā vai kad pieskaraties, un pēkšņi pamosties nakts laikā diskomforta dēļ.

 

Kas izraisa autiņu radītu iekaisumu?

Autiņu radīta iekaisuma biežākais cēlonis ir netīro autiņu radītā berze. Mazuļa āda kļūst iekaisusi un trausla, nonākot saskarē ar urīnā esošām kairinošām vielām un fēču izdalītajiem enzīmiem.

Tas tikai pasliktina stāvokli, veicinot papildus berzi un bojājumu lipīdu slānī, un samazina ādas elpošanu. Ja autiņu radīts iekaisums netiek ārstēts, var pievienoties sēnīšu infekcija, piemēram, Candida albicans. Daži bērnu kopšanas līdzekļi (salvetes, mazgāšanās līdzekļi) arī var radīt iekaisumu.

Raudošs mazulis autiņu maiņas brīdī

Autiņu radīts iekaisums biežāk rodas sekojošos gadījumos:

  • Priekšlaicīgas dzemdības
  • Nav vesels
  • Veikta vakcinācija
  • Lieto antibiotikas
  • Cieš no caurejas
  • Atradināts no krūts
  • Nosliece uz ekzēmas iedzimtību
Māte maina autiņus

Atcerieties, ka autiņu radīts iekaisums ir bieži sastopams un daudzos gadījumos ir viegli kopjams, ja izvēlaties piemērotus ādas kopšanas līdzekļus, piemēram, Bepanthol® Baby ziedi. Ja iekaisums ilgst vairākas dienas un izsitumi izplatās ārpus autiņu zonas, vai Jūsu mazulis kļūst nemierīgs un raud, vai āda ir bojāta un novērojat arī drudzi, Jums jāvēršas pie ārsta.

Bepanthol® Baby ziede

Bepanthol® Baby ziede autiņu zonas un sausas ādas kopšanai.​

Bepanthol Baby 30 g

© 2023 Bayer SIA. Visas tiesības aizsargātas. Reklāmas devējs: SIA Bayer.
CH-20230427-67