Kas var izraisīt sejas ādas niezi?

Dažādu iemeslu dēļ var rasties dažādas reakcijas uz sejas ādas, tostarp nieze, apsārtums vai izsitumi. Tās var būt hroniskas slimības (ekzēma, pinnes vai rozācija utt.), alerģiskas reakcijas vai jutība pret noteiktām vielām, kā veļas pulveris, sintētiskiem vai raupjiem audumiem. Sejas ādas reakcijas var izraisīt arī vides faktori, piemēram, ilgstoša uzturēšanās saulē, apkārtējās vides temperatūras vai mitruma izmaiņas vai gaisa kondicionēšanas iekārtu lietošana. Pat stress var ietekmēt jūsu ādu. Lasiet vairāk par ekzēmu šeit.

Jutīga āda kļūst par aizvien izplatītāku problēmu pieaugušo vidū. Par laimi, jutīgas ādas kopšanai ir izstrādāti daudzi produkti.Lai noskaidrotu sejas niezes cēloni, ieteicams sazināties ar veselības aprūpes speciālistu. Ārsts palīdzēs atrast niezes cēloni un, ja nepieciešams, nozīmēs ārstēšanu.

Jutīga un niezoša sejas āda

Tālāk ir norādīti visizplatītākie faktori, kas var izraisīt ādas kairinājumu un niezi, kā arī darbības, kuras varat veikt, lai mazinātu šo sajūtu.

Alerģijas

Vairāki pārtikas produkti var izraisīt alerģisku reakciju. Alerģiju visbiežāk var izraisīt šādi pārtikas produkti: piens, olas, zemesrieksti un cita veida rieksti, dažādas zivis, vēžveidīgie vai jūras veltes.Citas alerģiskas reakcijas parasti izraisa mājas vidē esošie putekļi vai ziedputekšņi. Ziedputekšņu alerģiju sauc arī par siena drudzi vai alerģisku rinītu. Ja jums ir aizdomas, ka jums varētu būt alerģija, ieteicams apmeklēt veselības aprūpes speciālistu, lai noteiktu precīzu alerģijas cēloni un nozīmētu ārstēšanu.

Citi vides faktori

Sejas āda ir pastāvīgi pakļauta dažādiem vides faktoriem, tāpēc nieze un kairinājums bieži parādās vispirms uz sejas ādas. Šie faktori ir ārkārtējas temperatūras un ilgstoša uzturēšanās saulē, kas var izraisīt sviedru izsitumus (miliaria rubra). Vienmēr lietojiet sauļošanās līdzekli ar SPF 30 vai augstāku un izvairieties no saules iedarbības dienas karstākajās stundās.

Sieviete klāj krēmu uz sejas

Ādas reakcijas uz kosmētikas līdzekļiem

Ādas reakcijas izraisa kosmētikas līdzekļu lietošana uz ādas, matiem, nagiem un acu zonā. Šīs reakcijas var būt no vienkārša kairinājuma līdz alerģiskai reakcijai, kas parasti rodas sejas zonā. Pirms jauna kosmētikas līdzekļa lietošanas ieteicams veikt alerģijas testu. Ja, lietojot kosmētikas līdzekļus, novērojat ādas reakcijas, produkta lietošana jāpārtrauc.

Kā mazināt niezi un kairinājumu

Tāpat kā ārstējot ekzēmu vai citas ādas slimības, kas izraisa niezi un kairinājumu, ir vairākas darbības, ko varat darīt, lai to atvieglotu:

  • Izvairieties no skartās ādas vietas kasīšanas, jo tas var pasliktināt ādas stāvokli un izraisīt iekaisumu vai infekciju.
  • Uzklājiet uz ādas vēsas, mitras kompreses. Ja āda ir sausa, pēc kompreses noņemšanas uzklājiet uz ādas mitrinošu krēmu.
  • Izmantojiet ādas kopšanas līdzekļus, kas nesatur smaržvielas vai konservantus.
  • Ķermeņa un drēbju mazgāšanai izmantojiet tikai maigus mazgāšanas līdzekļus.
  • Mazgājieties zem silta, bet ne karsta ūdens (ūdens temperatūra nedrīkst pārsniegt 36 °C).

Bepanthen® Anti-Exem krēms

Bepanthen® Anti-Exem krēms rūpējas par sausu ādu un ādu ar noslieci uz atopisko ekzēmu.

Lejuplādēt lietošanas instrukciju

Bepanthen® Anti-Exem krēms 50 g

© 2023 Bayer SIA. Visas tiesības aizsargātas. Reklāmas devējs: SIA Bayer.
CH-20230427-67